BAYRAM CONTAY

Yazılım ve teknolojiye dair her şey ilgi alanımızdır.

KURULUMPROGRAMLAR

Internet Download Manager (IDM) 6.38 Build 18 | Full Kurulum

Merhaba, bu yazımızda Internet Download Manager (IDM) programının nasıl kurulacağından bahsedeceğim. Full sürümünü sitemizde paylaşmış olup kurulum aşamalarının da ekran görüntüleri sitemizde yer almaktadır.

Internet Download Manager (IDM) Nedir ?

Yalnızca Microsoft Windows işletim sistemi platformunda mevcut olarak çalışabilmektedir. Internet Download Manager, herhangi bir web sitesi üzerinden yapacak olduğunuz indirmeleri yönetmenize olanak tanıyan ve planlayan bir yazılım aracıdır. Tam bant genişliğini kullanabilmektedir.


>> Aşağıdaki Butona Tıklayarak Programın Kurulum Dosyasını indirebilirsiniz.

Kurulum Aşamaları

Kurulum aşamalarının nasıl olacağına dair rar dosyası içerisinde “Beni Oku!” dosyası mevcut ancak ben yine de aşamaların nasıl olacağına dair ekran görüntüleri olarak da sırasıyla kurulum aşamalarını paylaşacağım.

Öncelikle programı virüs olarak algılamaması için güvenlik duvarınızı veya varsa antivirüsünüzü kapatmanız gerekiyor ardından indirdiğimiz dosyaları rar içerisinden çıkartıyoruz.


Sonrasında idman638build18 ile başlayan exe dosyasını yönetici olarak çalıştırıyoruz.Daha sonrasında açılan pencereden OK düğmesine basıyoruz. Eğer farklı bir dil seçmek isterseniz sol taraftaki açılır menüden seçim yapabilirsiniz.


Ardından gelecek olan pencerelerde İleri düğmesine tıklıyoruz.Ardından gelen sayfada Lisans anlaşmasını kabul ederek kutucuğunu işaretleyip tekrardan İleri düğmesine tıklıyoruz.Bir sonraki adımda ise programı kurmak istediğimiz bölümü seçmemizi istiyor eğer yerel diskinize kuracaksanız müdahale etmeden İleri düğmesine basınız.


Sonrasında tekrardan ileri dediğimizde kurulumu yapmış oluyoruz.Bitir düğmesine tıklayıp kurulumu tamamlamış oluyoruz.Sonrasında Internet Download Manager Çalıştırılmasını isteyen küçük bir pencere karşınıza çıkacak burada işlemlerimiz daha tamamlanmadığından dolayı Hayır düğmesine tıklayabilirsiniz.


Tekrardan bir uyarı daha gelecektir. Bu uyarıda ise Google Chrome tarayıcısına IDM Integration Module eklentisinin geldiğinden bahseden bir sayfa yer alacak. Bu sayfayı da sağ alttaki Kapat düğmesinden kapatabilirsiniz.Bir sonraki uyarı olarak kayıt ekranı gelecektir. Burada da henüz işlem yapmıyor ve İptal düğmesine tıklıyoruz.Son olarak da Microsoft Edge tarayıcı ile ilişkilendirme sayfası gelecektir karşımıza bunu da Tamam düğmesine basarak kapatıyoruz.Windows çubuğundaki sağ al kısımda yer alan saatin yanındaki uygulamalardan Internet Download Manager IDM uygulamasını buluyoruz. Üzerine sağ tık yaptıktan sonra açılan menüden Çıkış ‘a tıklıyoruz.


Sonrasında ise Rar ‘dan çıkartmış olduğumuz klasörün içerisinde yer alan Crack klasörüne giriş yapıyoruz. Burada yer alan IDMan.exe dosyasını alıp programı kurmuş olduğumuz dizindeki IDMan.exe ile değiştiriyoruz. Doğrudan dosyayı kopyalayıp C:\Program Dosyaları (x86)\Internet Download Manager içerisine atarsanız Hedefteki dosyayı değiştir gibisinden bir uyarı alacaksınız. Bunu onaylarsanız Windows değiştirme işlemini yapacaktır.Son olarak da Bulunduğumuz Crack klasörü içerisindeki Aktivasyon.reg uzantılı dosya üzerine sağ tıklayıp ardından Birleştir düğmesine tıklamamız gerekmektedir.İki farklı uyarı verecektir. Bunları sırası ile önce Evet ardından Tamam demeniz gerekecektir.

Resim 1
Resim 2


Tüm işlemler bu kadar program kullanımı hazır hale geldi masaüstündeki kısa yoldan Internet Download Manager’ı başlatabilirsiniz.Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir