BAYRAM CONTAY

Yazılım ve teknolojiye dair her şey ilgi alanımızdır.

KURULUMPROGRAMLAR

Movavi Video Suite 21 ve Editor Plus 2021 | Video Editleme Programı Full Kurulum

Merhabalar bu yazımda sizlere çokça kullanılan gerek youtuberların gerek standart kullanıcılarında kullandığı basit ama kullanışlı bir video düzenleme programı olan movavi’den bahsedeceğim. Movavi’nin kendi içerisinde çok amaçlı bir o kadarda basit kullanıma sahip olan orjinalini alacaklara uygun fiyat olarak üzmeyen kullanıcı dostu bir video edit programıdır.

Bu program ile ekran alıntısı alabilir, ekran videosu yakalayabilir ayrıca sadece ses kaydı almak içinde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda sadece bunları yapmakla kalmaz yakaladığınız görselleri veya videoları düzenlemenize de olanak tanır.

Movavi Video Suit 21 ile Movavi Video Editor Plus 21 arasında nasıl bir fark var?

Movavi Video Suit içerisinde Media Player, Screen Recorder, Split Movie, Converter ve ayrıca Video Editör Plus’da yer almaktadır. Yani kısacası toplu paket programı diyebiliriz. Movavi Video Editör Plus ise Video Capture ve Video Editor Plus programlarını kapsamaktadır. Bu durumda Suite versiyonunu almanız daha mantıklı olacaktır ama sadece webcam kaydı alıp üzerinde düzenleme yapmak isterseniz ayrı bir şekilde Video Editor Plus versiyonunu da aşağıda paylaştım.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim SistemiWindows 7 / 8 / 10
İşlemciIntel, AMD veya Çift Çekirdekli İşlemci, 1,5 GHz
Grafik KartıNVIDIA GeForce serisi 2000, Intel HD Graphics 2000, AMD Radeon™ R600 Veya Üstü
Ekran1280 × 768 Monitör Çözünürlüğü ve 32 Bit Renk
Ram2 GB RAM ve üstü
Sabit DiskKaplayacağı alan olarak 830 MB işlem yapabilmek için min. 2 GB ve üzeri


>> Movavi Video Editor Plus 21’e aşağıdaki İNDİR butonuna tıklayarak veya buradan ulaşabilirsiniz.


>> Movavi Video Suit 21’e aşağıdaki İNDİR butonuna tıklayarak veya buradan ulaşabilirsiniz.

Kurulum Aşamaları

Kurulum aşamalarını video Editör Plus üzerinden anlatacağım ama merak etmeyin Suit versiyonu ile kurulum aşamaları bire bir aynıdır ve içerisinde bir adet Beni Oku! adında bir doküman not defteri vardır. Öncelikle indirdiğimiz dosyaları rar’dan çıkartalım ardından setup’a çift tıklayarak açalım. Yükleme ayarları yazan alana tıkladığımızda farklı bir diske veya alana kurmak istiyorsak ilgili alanı seçebilir veya hiç ellemeden Lisans sözleşmesini kabul ederek Yükle butonuna tıklayabilirsiniz.


Ardından gelen sayfa üzerinde biraz beklememiz gerekecek bilgisayar hızınıza göre değişiklik gösterebilir ancak program çok ağır bir program olmadığından fazla bekletmeden kurulum işlemini tamamlayacaktır.

Kurulum ekranından bir sonraki gelen ekranda sizden yandex kurulumu için onay isteyebilir eğer sizde yandex tarayıcısını ve eklentilerini,ayarlarını kurmak istemiyorsanız, aşağıdaki görseldeki gibi kutucukların onay işaretlerini kaldırıp Sonraki diyebilirsiniz.


Bu aşamada başlat butonuna basarak bir kez uygulamayı açalım. Üst tarafta yer alan 7 Günlük deneme sürümü ifadesini göreceğiz. Ardından programı çarpıdan kapatabiliriz.


Bir sonraki aşamamızda ise masaüstünde yer alan program kısa yolunun üzerine sağ tıklayıp Dosya konumunu aç menüsüne tıklamamız gerekmektedir.


Ve ardından rar içerisinden çıkartmış olduğumuz crack dosyası içerisindeki dosyaları Movavi’nin kurulu olduğu dosya konumuna atıp Hedefteki dosyaları değiştir seçeneğine tıklamamız gerekmektedir.İşlemlerimiz bu kadar… Programı açarak 7 günlük sürenin kalktığını görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir